Poradit se můžete 24 hodin denně na lince důvěry.
Tel.:
284 016 666

 

Centrum krizové intervence nabízí psychiatrickou či psychologickou pomoc dospělým lidem s akutními obtížemi. Centrum je v provozu 24 hodin denně a je možné přijít i bez objednání. Více informací se dočtete v letáku CKI.

Linka důvěry Centra krizové intervence (CKI) je v provozu od března 1991a od té doby funguje v nepřetržitém provozu. Služeb Linky důvěry CKI mohou využít všichni lidé, kteří se z jakýchkoli důvodů ocitli v krizové situaci, se kterou si aktuálně nevědí rady. Ta se může týkat různých oblastí života. Například:

  • životní pohroma – ztráta někoho blízkého, rozchod, partnerská krize, ztráta zaměstnání, majetku, odchod do důchodu…
  • propukající psychické potíže – deprese, úzkosti, panika, nutkavé myšlenky, pocity ohrožení, myšlenky na sebevraždu…
  • při náhlém zhoršení zdravotního stavu u osob s léčeným psychiatrickým onemocněním

 

Služba je anonymní, to znamená, že se pracovníkovi linky nemusíte představovat a pracovník linky Vás k tomu rozhodně ani nevyzve. Ze zkušenosti je zřejmé, že anonymní kontakt podporuje pocit bezpečí a potřebné intimity pro volajícího. Sdělit tak můžete pouze takové údaje, které považujete za nutné. Pracovníci linky toto vždy respektují, a protože pravidlo anonymity se vztahuje i na ně, hlásí se do telefonu např. „Linka důvěry krizového centra…“. Pokud se ve sluchátku ozve obsazovací tón, znamená to, že se na LD dovolal někdo před Vámi a je třeba pokus po nějaké době opakovat. To se z Vaší strany neobejde bez jisté dávky trpělivosti, protože některé hovory trvají i v řádu desítek minut. V rámci anonymity nemáme možnost vidět a tím ani dále použít Vaše telefonní číslo a hovory na lince důvěry nejsou nikdy nahrávány. Všichni pracovníci linky jsou vázáni povinnou mlčenlivostí. Tyto hovory jsou zpoplatněny podle tarifu Vašeho operátora.

 

Centrum krizové intervence (krizové centrum) můžete kdykoliv osobně navštívit. Centrum nabízí okamžitou pomoc bez nutnosti objednání 24 hodin denně. Více informací se dočtete v letáku CKI.

Adresa: Psychiatrická nemocnice Bohnice Ústavní 91, 181 02 Praha 8.

Jak se k nám dostanete: ze stanice metra Kobylisy autobusy č. 200 a 177 do zastávky Katovická, linkou č. 152 do zastávky Libeňská.

Kde nás v nemocnici najdete:

 

Financováno z grantu hl. m. Prahy

Provoz linky důvěry je financován z prostředků Hlavního města Prahy.

NAHORU